Vrstevnické učení v praxi
Na společnou badatelskou akci vyrazili prvňáci a třeťáci.
Na závěr roku jsme si připravili den plný vrstevnického učení. Společně vyrazili ven prvňáci a třeťáci. Pustili jsme se do badatelské lekce, při které jsme zkoumali nejrůznější hmyz. Děti svá pozorování následně zapisovaly. Skupiny byly smíšené, tak, aby se děti od sebe učily navzájem. Dopoledne jsme zakončily šifrovačkou, kdy dvojici tvořil prvňák a třeťák a úkolem bylo rozšifrovat různá poselství. ? Děti na závěr reflektovaly společné učení, ale i spolupráci a nová přátelství.